Neurastenia - objawy

lekarze specjaliści > Neurastenia > Neurastenia - objawy

Specjaliści Radzą

Neurastenia - objawy

Neurastenia to choroba będąca wynikiem wyczerpania nerwowego. Neurastenia jest odmianą nerwicy. Neurastenia objawia się przede wszystkim permanentnym uczuciem zmęczenia i wyczerpania ale jednocześnie osoba z neurastenią staje się nadpobudliwa, wybuchowa i drażliwa. Inne objawy neurastenii to niemożność skoncentrowania się, kołataniem i przyspieszonym biciem serca a czasem bólami w jego okolicy, chronicznymi bólami głowy, obniżeniem nastroju, porannymi zawrotami głowy, płaczliwością, potliwością, drżeniem rąk, zaburzeniami jelitowymi (wzdęciami, zaparciami) a także spadkiem libido. Osoby z neurastenią często borykają się z zaburzeniami snu w postaci bezsenności lub męczących snów. Neurastenia powoduje szybkie wyczerpywanie się układu nerwowego co skutkuje wyżej wymienionymi zachowaniami. Neurastenia jest wynikiem chronicznego stresu.

Zobacz więcej >>

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl